يكشنبه 6 خرداد 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت


1395/12/28 شنبه پیام تبریک سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)

"أنّا أعطیناک الکوثر..."

روز بیستم‌ جمادی‌ الثانی‌ سال‌ پنجم‌، بیت‌ وحی‌ و نبوت‌ به‌ نور اختری‌ منور گشت‌ که‌ روشنایی‌ و نور هدایت‌ او تا روز قیامت‌ جلوه‌ دارد، آنگاه‌ که‌ وجود نازنینش‌ پا به‌ عرصه‌ هستی‌ گذارد، و اهل‌ آسمانها یکدیگر را بشارت‌ دادند و درآسمان‌ نوری‌ درخشنده‌ پدید آمد که‌ ملائکه‌ تا آن‌ زمان‌ چنین‌ نوری‌ ندیده‌ بودند. او نور خدا بود و از هر گونه‌ پلیدی‌ به‌ دور بود، بانویی‌ که‌ خانه‌ محقرش‌ دانشگاه‌ بزرگ‌ اسلام‌ درسهایی‌ بنیادین‌ و مکتبی‌ را به‌ همگان‌ آموخت‌ و شاگردانی‌ چون‌ حسن‌ و حسین‌ و زینب‌ سلام‌ الله‌ علیهم‌ را تحویل‌ جهانیان‌ داد که‌ اگر نبودند قطعاً اسلام‌ هم‌ نبود.
نامگذاری این روز بزرگ به نام روز زن تکریم، بزرگداشت و احترام نسبت به زن و مادر است و ایجاد مسئولیت، آنچنان که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند : « اگر شما زن‌ها و همه کشور ما پذیرفتند که روز تولد حضرت زهرا با آن کمال روز زن است؛ وظیفه سنگینی بر عهده شما خواهد بود؛ و باید در مجاهده ، زهد و تقوا ، عفاف و همه ویژگی های آن حضرت ، از ایشان تبعیت کنید.
بیستم جمادی الثانی همچنین یادآور طلوع فرزند زهرای اطهر از سرزمین خمین، بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره)پرچمدار اسلام ناب محمدی(ص)در عصر حاضر است.
اینجانب ضمن تبریک این روز خجسته به همه بانوان دانشگاهی اعم از استاد، کارمند و دانشجو و همچنین همکارانم در حوزه سلامت شهرستان خمین، روز ولادت حضرت امام خمینی(ره) را نیز تبریک و تهنیت می گویم و امیدوارم همه، توفیق بهره گیری از زلال معنویت حضرت صدیقه (س) را بدست آوریم و"فاطمی شدن" را به مجاهدت طلب کنیم و نیز امیدوارم محیط دانشگاه و محیط جامعه از عطر وجود آن بی بدیل خلقت معطر گردد.

دکتر جواد جواهری
سرپرست دانشکده علوم پزشکی
و خدمات بهداشتی درمانی خمین

بیشتر
نسخه قابل چاپ


در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved